Archiwum
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl
środa, 21 października 2009

Są artyści, których lubię i mogę słuchać na okrągło. Są tacy, po których sięgam czasami, jak mi akurat ochota przyjdzie. Są i tacy, którzy snują się gdzieś "w tle" przez całe życie (moje) i nawet jeśli przez dłuższy czas ich nie włączam, to ich muzyka zawsze jest obecna.

Ale jest taki specyficzny typ wokalistów, których nie potrafię słuchać na co dzień, których płyt nie mogę tak po prostu puścić sobie w samochodzie. Są głosy, które zawsze - zawsze! - sprawiają, że dreszcze mi chodzą po plecach, że gdzieś głęboko budzą się we mnie myśli wychodzące poza codzienność, poza pracę i bieżące sprawy, poza deszcz do znudzenia bełkoczący za oknem.

O kilku już tu pisałem. A dziś mnie naszło na Cassandrę Wilson - i od rana chodzi za mną ta piosenka:

 

Piłeczka wraca z zerówki (z zerówki, podkreślam) i dostaje zwykłego napadu trajkotania.

- Bo wiesz mamo, ta Andżelika to ciągle mnie prosi, żebym jej pomogła te szlaczki rysować. No, jaj jej czasami pomagam, bo ona jeszcze tak dobrze nie umie, ale tak ciągle i ciągle to przecież nie mogę, prawda? Bo przecież ja też muszę swoje narysować, a jak jej będę pomagać, to sama mogę nie zdążyć, i co wtedy pani powie, a poza tym przecież ona tez musi sobie rękę ćwiczyć, bo jak się teraz nie nauczy tych szlaczków, to potem też się nie nauczy, i nie będzie umiała tych szlaczków, i CO ZROBI NA STUDIACH?

...

piątek, 09 października 2009

BBC podało jako pierwsze (jak zwykle), a Puchatek podaje jako drugi (proszę spojrzeć na godzinę publikacji wpisu i porównać z agencjami... :-), że laureatem Pokojowej Nagrody Nobla 2009 został... prezydent Barack Obama.

Bardzo, baaardzo chciałby przeczytać uzasadnienie...

poniedziałek, 05 października 2009

Ta właśnie. Moja. Na teraz. W zasadzie może dwa wersy bym z całego tekstu opuścił, a reszta - całym sercem. Dobry Panie, pozwól nam.

 

Pietruszka siedzi na kanapie i o czymś intensywnie myśli. I nagle, ni z tąd ni z owąd, wygłasza:

- Znam takie stare przysłowie. Przed chwilą je wymyśliłem.

:)