Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl
Blog > Komentarze do wpisu

Lucjusz

Szanowni Państwo,

z kronikarskiego obowiązku spieszę poinformować, że od dziś mieszka z nami Lucjusz. Lucjusz wygląda tak, jak widać. Lucjusz przyjechał ze schroniska w Milanówku. Ma 7-8 miesięcy, jest rudy i dłuuugi.

Nie jest to wyżeł. Jest to raczej niżeł i dłużeł. Jego długość - czego na tym zdjęciu nie widać - jest zdecydowanie z innej bajki, niż wzrost. Jak leży - wygląda na psa średniej wielkości, rozmiaru border collie na przykład. Jak wstanie… No cóż - okazuje się, że jednak jest mały. I wygląda jak krzyżówka corgi z lisem.

Lucjusz jest psem Piłki. Wymarzonym, wybłaganym. I dlatego nazywa się Lucjusz. Bo miał się nazywać Baskerville, ale Piłka (niestety) zmieniła zdanie :-)

Na razie jest mocno przerażony - jak wszedł do pokoju Piłki, to nie chciał wyjść. A jak już wyszedł, to nie chciał wejść. Jego najgorszym koszmarem są schody - boi się ich. Ale już mniej, niż kilka godzin temu.

Na smyczy chodzi nadspodziewanie grzecznie (zwłaszcza jak na rezydenta schroniska). Z kotem też chyba problemów nie będzie: jak Lucjusz zjawił się w domu i zobaczył kota, to nie miał nawet najdrobniejszego odruchu agresji czy ścigania. Wyglądał tylko na zdziwionego. Kot zresztą też wyglądał na zdziwionego, może lekko zaniepokojonego, ale nie na tyle, żeby wstać i ruszyć się z miejsca. Więc chyba nie będzie źle :-)

 

IMG_3269_copy1

sobota, 09 września 2017, puuchatek

Polecane wpisy

  • Poświątecznie, przedsylwestrowo

    Święta jak święta. Wiadomo. Tylko z choinką w tym roku zaszaleliśmy. Od kilku lat nie kupujemy choinek na targu czy "na ulicy", tylko jeździmy na "plantację", k

  • Panie Prezydencie…

    …teraz jest ta chwila, w której ma Pan szanse dowiedzieć się o sobie ważnej prawdy: czy jest Pan Prezydentem Rzeczypospolitej, czy tylko partyjnym funkcj

  • Na bieżąco i artystycznie

    Nie mam kiedy pisać. Nie jest to zresztą jedyna rzecz, której nie mam kiedy robić. A szkoda, bo pisanie pomaga zebrać myśli. "Zapędzony jestem". Duże Szacowne W

Komentarze
Gość: Małe, *.dynamic.chello.pl
2017/09/10 00:08:52
Malfoy? :)
-
2017/09/10 00:16:30
Wolę nie pytać...
-
2017/09/10 18:24:06
Ooo, Lucjuszu, dobrze trafiłeś :-)
-
2017/09/11 20:53:02
Lucek! Witaj w domu! :)
-
Gość: Agaja, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/09/12 20:01:28
Generalnie chyba większe gratulacje należą się Lucjuszowi. Jak na niego wołacie? Lucjuszu, Lucjuszu?
-
2017/09/12 20:44:25
JA na niego wołam "rudy" albo "długi". Czasami też "przegubowiec" albo "osz, ty skunksie!". To ostatnie, jak znowu wyżera kotu jedzenie z miski ;-) Ale Piłka woła "Lucjusz". A czasami "Lucek" :-)
-
Gość: Małe, *.dynamic.chello.pl
2017/09/14 10:36:54
Przytyk do koloru włosów i wymiarów. :( W kompleksy wpadnie, jeszcze będziesz go musiał farbować i nauczyć chodzić na szczudłach.